B&B (Bed and Breakfast)
Kontaktperson och värdinna: Katrina Adams
E-mail: katrinaad39(at)aol.com
LOGI OCH FRUKOST - BED AND BREAKFAST för våra medlemmar
Såsom många andra chapters ute i världen, har vi en eller flera gästfria Sweor, som mot en blygsam ersättning gärna tar emot dig när du, som är medlem i SWEA International, vill besöka South Florida. Vår kontaktperson är Katrina Adams (se ovan), men du kan också nå oss via florida(at)swea.org
Ersättning: USD 20-40 per natt/per person. Värdinnan bestämmer beloppet och hur länge gästen eller gästerna kan stanna.
Ingår: sovrum, frukost, tillfälle att tvätta och stryka, goda råd och upplysning om sevärdigheter, shopping etc.
Ingår ej: transport till och från flygplats, bil, sightseeing etc. Naturligtvis kan överenskommelse om detta göras med värdinnan.
Med tanke på det lilla antalet rum som står till förfogande, rekommenderar vi att du bokar i mycket god tid innan ankomsten.